OLIMPIADA

Dnia 7 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Zagórzu odbyła się I Edycja Powiatowej Olimpiady Matematycznej Piękno Matematyki przeprowadzonej w roku szkolnym 2018/2019 r. Jej organiozatorem był p. Paweł Niemczyk.

Jej celem była m.in. polularyzacja matematyki wśród uczniów, jak również rozwijanie zainteresowań oraz ich zdolności matematycznych czy kształtowanie umiejętności logicznego i twórczego myślenia. Umożliwiła ona uczniom i nauczycielom osiągnięcie satysfakcji z własnej pracy czy też budowanie nawyku współzawodnictwa i zasad fair-play.

Wzięło w niej udział 7 szkół z powiatu chrzanowskiego:
1. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Balinie
2. Szkoła Podstawowa nr 1 im. A. Mickiewicza w Chrzanowie
3. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Królowej Jadwigi w Chrzanowie
4. Szkoła Podstawowa nr 5 im. ks. M. Potaczały w Chrzanowie
5. Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Jankowicach
6. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Mętkowie
7. Szkoła Podstawowa im. ks. Adolfa Chojnackiego w Zagórzu

OLIMPIADAOLIMPIADA

Finaliści Olimpiady:
I miejsce - Gabriela Rembiecha (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Królowej Jadwigi w Chrzanowie, opiekun: p. Magdalena Żochowska)
II miejsce - Miłosz Bebak-Gołąb (Szkoła Podstawowa nr 1 im. A. Mickiewicza w Chrzanowie, opiekun: p. Agnieszka Trybuś)
III miejsce - Zuzanna Furtak (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Królowej Jadwigi w Chrzanowie, opiekun: p. Magdalena Żochowska)

OLIMPIADA

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Szkołę Podstawową im. ks. Adolfa Chojnackiego w Zagórzu a pozostali uczestnicy zaświadczenia o udziale a wszyscy opiekunowie podziękowania za opiekę.

Gratulujemy wszystkim finalistom Olimpiady oraz bardzo dziękujemy wszystkim uczestniką za przybycie i wzięcie w niej udziału. Mamy nadzieję na ponowne uczestnictwo w kolejnych jej edycjach.