2017 06 23 koniec roku 02523 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Zgromadzili się na sali gimnastycznej uczniowie oraz licznie przybyli rodzice. Zaszczyciła nas swojąobecnością Dyrektor GZOSiP-u W Babicach, pani Lucyna Siba.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody i gratulacje za osiągnięcia w nauce.

Smutną chwilą było pożegnanie jednej z nauczycielek, pani mgr Krystyny Doległo. W naszej szkole była długoletnią nauczycielką języka angielskiego, uczyła również historii, wiele razy była również wychowawczynią. W naszej szkole zainicjowała cieszący się zainteresowaniemPowiatowy Konkurs w Języku Obcym.

22 czerwca odbyła się część artystyczna pożegnania klasy trzeciej gimnazjum. 24 uczniów zakończyło czas nauki w naszej szkole. Najpierw 6 lat szkoły podstawowej, następnie 3 lata gimnazjum. W tym czasie wiele się wydarzyło...

Program artystyczny przygotowany przez uczniów pod opieką wychowawcy, p. R. Dorman zachwycił wszystkich. Mogliśmy zobaczyć młodzież w niecodziennych rolach. Mamy nadzieję, i życzymy, aby odkryte talenty rozwijali na kolejnych etapach swojej edukacji.

2017 3gim

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyły się ostatnie w tym roku "Dni Twórczości". Uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie piosenki lub utwory literackie.

20170602 dzien dziecka

Klasy 1a, 2a i 2b szkoły podstawowej wzięły udział w pokazie doświadczeń chemicznych, które przygotowali dla nich starsi uczniowie i uczennice z 2b gimnazjum pod kierunkiem pani Ewy Chrapek.
Doświadczenia, jakie prezentowali gimnazjaliści, można wykonać wykorzystując substancje dostępne w domu i w laboratorium.
W trakcie pokazu zaobserwować można było doświadczenia pokazujące napięcie powierzchniowe wody i sposoby zmiany tego napięcia, lampę lawę, badanie gęstości różnych substancji, spalanie alkoholi, wulkan, "chemiczne" pompowanie balonów,  tańczący sód i wiele innych.
Młodsi uczniowie z ciekawością obejrzeli pokaz i wiedzą, że wiedzę można zdobywać na różne sposoby także przez eksperyment ale tylko pod kierunkiem i kontrolą osób dorosłych.

dosiwadczenie

27 kwietnia w naszej szkole odbyła się debata połączona z grupami fokusowymi, gdzie uczniowie, rodzice i nauczyciele dyskutowali nad problemem "Telefon w szkole i co dalej..." Szczegóły debaty przedstawimy uczniom i nauczycielom na apelu 4 maja a rodzicom na majowym zebraniu.

2017 debata

20170308 dzien kobiet 016W naszej szkole Dzień Kobiet był okazją do występu szkolnego teatru, prowadzpnego przez p. Ewę Nowotny. W humorystyczny sposób uczniowie przedstawili odwieczny problem kobiecy "nie mam się w co ubrać" oraz cieprliwość mężczyzn. Grupę tworzą uczniowie klas 1a i 2a gimnazjum. Na koniec przewodniczący szkoły, Adam Broczkowski, złożył wszystkim kobietom życzenia.

Kilka zdjęć z przedstawienia w naszej GALERII.