15 czerwca 2018 roku Wolontariusze z Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili wraz z opiekunami podopiecznych Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie. Dziewczyny zaśpiewały tam pieśni i piosenki polskie i angielskie a także wszyscy zgromadzeni wysłuchali koncertu wiolonczelowego w wykonaniu jednej z wolontariuszek. Nasz występ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony dyrekcji, opiekunów i podopiecznych Domu Pomocy. Dziękujemy za życzliwość.

2018 ops

2018 bukowica

Grupa Wolontariuszy pomagała w organizacji biegu Bukowica Run, który odbył się 27.05.2018. Uczestnicy biegu mogli liczyć na pomoc Wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu, którzy stojąc w wyznaczonych miejscach trasy biegu rozdawali wodę do picia, sprzątali, pomagali przy wręczaniu medali, rozdawali flagi przed wbiegnięciem na metę. Relacja z biegu na stronie  - http://www.bukowicarun.pl/.

ops 1

23 maja 2018 wolontariusze z Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami zorganizowali w Ośrodku Pomocy Społecznej w Libiążu koncert z okazji przypadającego 26 maja Dnia Matki. Zebrani goście mogli wysłuchać przebojów polskich i angielskich z XX i XXI wieku. Wśród wykonywanych utworów znalazły się piosenki „Starszych Panów”, Grzegorza Hyżego, zespołu Feel, Sylwii Grzeszczak, Whitney Houston, pisenki z filmu Vaiana, Pokahontas, oraz koncert wiolonczelowy.

Mimo tremy udało się. Koncert został bardzo dobrze odebrany przez zgromadzonych gości.

ops 2

Pieniądze, które zebraliśmy  w ramach akcji wolontariatu, podczas świątecznej loterii przeznaczyliśmy na pomoc Afryce pod patronatem UNICEF-u. Nasza pomoc została doceniona i otrzymaliśmy certyfikaty poświadczające przekazane datki.

unicef

Wolontariusze wraz z opiekunami w czasie ferii zimowych odwiedzili dzieci z Przedszkola w Zagórzu i przygotowali atrakcje w formie różnorodnych zajęć:

-czytanie ciekawych opowiadań, bajek z podziałem na głosy
-zagadki, quizy, rymowanki,
-gry i zabawy sprawnościowe,
-taniec.

wolontariat przedszkole

1. Opracowanie praw i obowiązków wolontariusza, ustalenie zakresu działań.
Wolontariusze opierając się na ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uchwalonej w 2003 roku i danych z Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu http://wolontariat.org.pl/ opracowali prawa i obowiązki wolontariusza. Wspólnie ustalono działania jakie podejmie SKW, które będą dostosowywane do potrzeb i możliwości koła. Każdy wolontariusz otrzymał Kartę Wolontariusza i dobrowolnie, ochotniczo podejmie różne działania na rzecz innych osób. Wszelkie informacje na temat wolontariatu przedsatwiono na szkolnej gazetce.

2. Szkolna loteria fantowa
W dniach 4-8.12.2017 przeprowadzono szkolna loterię fantową na której można było kupić książki, gry, puzzle, maskotki – pieniądze otrzymane z loterii zostaną przeznaczone na pomoc seniorom.

3. Obchody Dnia Wolontariusza
W dniu 5.12. 2017 z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza wolontariusze przygotowali dla nauczycieli i uczniów owocowe koreczki, które rozdawali na rozgrywkach mikołajkowych.

4. Zorganizowanie pomocy dla schroniska w Oświęcimiu
Zbierano także dla schroniska OTOZ Animals w Oświęcimiu dary w formie karmy dla psów i kotów, kocy, pościeli, ręczników, środków czystości, rękawiczek jednorazowych, sprzętu medycznego jednorazowego użytku,  zostały one przekazane organizatorom akcji na terenie powiatu chrzanowskiego.

2017 wolontariat