SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. KS. ADOLFA CHOJNACKIEGO

szkola wejscie glowne DSC06028

Zachęcamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym uczniów z klas 1 - 8 szkoły podstawowej.

Prace należy wykonać indywidualnie, w formacie A4, kredkami pastelowymi. Jedna osoboa może wykonać kilka prac.

Rysunki prosimy dostarczyć do p. katechetki do 5 kwietnia.

W zwiazku z tym, że prace muszą mieć podpisane "metryczki" oraz zgody rodziców, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału lub wydrukowanie dokumentów i przyniesienie uzupełnionych ze strony informacyjnej o konkursie.

Podajemy link, gdzie jest zamieszczony regulamin i załączniki do konkursu: https://poznan.karmelicibosi.pl/aktualnosci-klasztorow/konkurs-dla-klas-i-viii-swieci-i-blogoslawieni-karmelu/

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie zapraszają dzieci przedszkolne oraz uczniów z klas I-III oraz IV-VI szkoły podstawowej do udziału w konkursie plastycznym zatytułowanym "Ubierzmy choinkę dla Jana Pawła II".

Więcej informacji o konkursie, regulamin oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie Instytutu. Aby przejść do strony kliknij TUTAJ

W naszej szkole będzie miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Włączamy się w obchody 100-lecia zdobycia niepodległości przez nasz kraj poprzez organizację gry terenowej w naszej miejscowości. Gra organizowana jest przez Fundację "Kulturalni na Poziomie", Szkołę Podstawową w Zagórzu, Wójta Gminy Babice. Zapraszamy do włączenia się uczniów klas VII, VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum z terenu naszej gminy.

Przeżyj wspaniałą przygodę. Piłsudski i Dmowski zapraszają na "STARCIE TYTANÓW"

2018 gra terenowa

Regulamin gry terenowej - kliknij TUTAJ
Formularz zgłoszeniowy - kliknij TUTAJ
Zgoda rodziców - kliknij TUTAJ

16-go marca  chętni uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, zorganizowanym przez nauczyciela języka niemieckiego. Sprawdzali oni swoje wiadomości  na temat kultury, geografii czy też historii Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu. W konkursowym teście najwięcej punktów zdobyli:

Karolina Ziajka - miejsce 1                                                                                                                                                                     
Julia Szkółka - miejsce 2                                                                                                                                                                       
Zuzanna Pasiecznik, Wiktor Pasiecznik, Adrian Szala - miejsce 3 

Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczniom dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do poszerzania wiedzy na temat krajów DACHL.

Zapraszamy do udziału w konkursach o Patronie szkoły:

1. Wiedzy: termin: - piątek 23 marca Materiały do przygotowania na naszej stronie: http://zszagorze.pl/szkola/patron-szkoly - informacje, zapisy - p. Z. Kobiałka
2. Literacki: wspomnienie o ks. A. Chojnackim
3. Plastyczny:
dla klas 1-3 SP - praca plastyczna przedstawiająca uprawianie sportów,
dla klas 4 - 7 sp i 2, 3 gimn. - komiks (format A3, jedna kartka)

Prace literackie i plastyczne prosimy dostarczyć do 23 marca.

idmjp2Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II posiada w swojej ofercie propozycje konkursów dla uczniów szkoł podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych.

Zachęcamy do zapoznania sie z ofertą i regulaminami. Chętnych do udziału prosimy o kontakt z p. katechetką.

 

2018 ksw

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w jubileuszowej edycji konkursu. Regulamin zamieszczamy TUTAJ. Dodatkowych informacji udzielają panie nauczające j polski i p. katechetka.

2016 kolednicy misyjniZachęcamy uczniów do udziału w  konkursie plastycznym "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię", organizowanego przez Wydział Misyjny w Krakowie.

Kategorie: 1 - 3 sp, 4 - 6 sp, 1 - 3 gimnazjum

Prace mają być wykonane indywidualnie, w formacie A4, A3, różne techniki, grafika komputerowa.

Do 16 grudnia wykonane prace można dostarczyć do p. katechetk, zostaną dostarczone do Wydziału Misyjnego przed 30 grudnia 2016 r. (W konkursie mogą brać wszystkie prace - prosimy o staranność w ich wykoaniu).

Jeżeli ktoś wolałby sam zatroszczyć się o dostarczenie pracy, to musi to zrobić do 30.12.2016 na adres: Wydział Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej 31-004 Kraków, ul. Franciszkańska 3 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem: „Konkurs Misyjny”, tel. 668 688 096

Regulamin, szczegółowe informacje o konkursie i jego rozstrzygnięciu znajdują się pod linkiem TUTAJ

 

Przykładowe linki z działalnością misyjną:

https://www.youtube.com/watch?v=LzyLRENPVbs

https://www.youtube.com/watch?v=mZeDR4Ft2PA

https://www.youtube.com/watch?v=k_9DRWmUeAs

blog o działaniach wolontariatu misyjnego: https://swm.pl/blog/