SP im. ks. A. Chojnackiego

szkola wejscie glowne DSC06028

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 19 czerwca 2019 r. (środa).

Zapraszamy na uroczyste zakończenie, które odbędzie się na sali gimnastycznej, o godz.9.00.
Msza św. w kościele zostanie odprawiona o godz. 8.00.

2019erasmuszakończenie1

Wszystko co dobre szybko się kończy.
W piątek pożegnaliśmy naszych przyjaciół z Bułgarii, Rumunii, Turcji i Włoch. Na spotkaniu pożegnalnym zaprezentowaliśmy krótki program artystyczny, w którym zgromadzeni wysłuchali pięknych i wpadających w ucho piosenek w wykonaniu szkolnego chóru, solowych występów wokalnych Emilii Bury z klasy 7 i muzycznych Mai Jewuły z klasy 7. Zgromadzona publiczność mogła także obejrzeć występ choreograficzny dziewczyn z klasy 5 i 7.
Wszyscy dobrze się bawili i chętnie śpiewali piosenki z różnych stron świata wykorzystując karaoke.
Nauczyciele biorący udział w programie Erasmus+ przedstawiali również podjęte w swojej szkole działania w ramach działających w szkole kół zainteresowań zgodnie z założeniami programu.

Naszym zagranicznym przyjaciołom nie mówimy „żegnajcie” lecz „do zobaczenia”, ponieważ w przyszłym roku spotkamy się z nimi w malowniczej Bułgarii i uroczej Rumunii.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu i umileniu pobytu naszych gości.
Szczególnie serdecznie dziękujemy p. dyrektor Marii Miranowicz, prezesowi OSP w Zagórzu p. Ryszardowi Wosikowi, nauczycielom zaangażowanym w organizację pobytu i ciekawe zajęcia dla odwiedzających, pracownikom szkoły, uczniom, którzy okazali niezwykłe zaangażowanie i pomoc, rodzicom i dziadkom.

Społeczność Szkoły Podstawowej w Zagórzu.

2019erasmuszakończenie2

2019erasmuszakończenie3

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019erasmuszakończenie4

2019erasmustydzień3

Nasi goście z Erasmus+ w czasie pobytu w Polsce poznawali ciekawe i urokliwe miejsca w naszej okolicy.
Zachwyciła ich kopalnia Soli w Wieliczce ze swoimi komnatami, solnymi rzeźbami, kaplicą św. Kingi i grą świateł nad solankowym jeziorem.   Z zainteresowaniem poznali zabytki Krakowa – Wawel, kościół Mariacki, Sukiennice, Barbakan.
Dowiedzieli się, jak żyło się w dawnej Polsce odwiedzając Skansen w Wygiełzowie, gdzie uczestniczyli w warsztatach malowania na szkle. Chcąc podziwiać widoki naszego terenu udali się na średniowieczny zamek Lipowiec.
Rozwiązując wspólnie z naszymi uczniami zagadki w grze terenowej przygotowanej przez naszych nauczycieli wychowania fizycznego poznali radosnych przyjaznych ludzi i piękno naszej małej ojczyzny.

Jak stwierdzili odwiedzający nas Bułgarzy, Rumuni, Turcy i Włosi - Polska jest piękna i ma wiele interesujących miejsc.
Bardzo spodobała się im nasza przyroda chociaż aura nie dopisywała.
Urzekliśmy naszych zagranicznych przyjaciół jak stwierdzili otwartością, życzliwością i gotowością pomocy i na pewno na długo pozostaniemy w ich wspomnieniach.

 

     

2019erasmustydzień5

  2019erasmustydzień1  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019erasmustydzień22019erasmustydzień4

Nasza szkoła ponownie miała przyjemność gościć w swoich progach  dwójkę wolontariuszy  w ramach współpracy z "Globalnym Wolontariatem AIESEC".

Peresha Dassanayake ze Sri Lanki oraz Amir Sohail z Włoch towarzyszyli na lekcjach j. angielskiego uczniom całe naszej szkoły. Wolontariusze nie tylko pomagali nauczycielom podczas lekcji ale również sami je prowadzili. Dzięki tej wizycie, uczniowie mogli po raz kolejny poznać ciekawych ludzi, ich zwyczaje oraz kulturę. Ponadto, mieli niesamowitą okazję do sprawdzenia swych sił i podszlifowaniu j. angielskiego.

Serdecznie dziękujemy Pereshy I Amirowi za wizytę i zapraszamy ponownie!

konkurs

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastyczno-fotograficznym:

"Too much social media in teenagers' life" ("Nadmiar mediów społecznościowych w życiu nastolatków")

realizowanym w ramach projektu Erasmus+.


Rysunki, prace wykonane na komputerze lub zdjęcie związane z tematem proszę oddawać do 24.04.2019r. do p. K. Halbina.


Jeszcze raz serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.

2019 sprzatanie zagorza plakat 1200625

Organizatorzy Zagórze 32-555 i Made in Zagórze zapraszają na pierwszą akcję sprzątania Zagórza:

Zbiórka 6.04.2019 o godz. 10:00 na przystanku przy kościele w Zagórzu (ul. Piłsudskiego). Prosimy o zabranie ze sobą rękawiczek i pozytywnego nastawienia. Zapewniamy dobrą zabawę!

Podczas akcji sprzątania prawdopodobnie odwiedzą nas chrzanowscy cykliści z - Rowerowego Chrzanowa.

Obecnie w okolicach skały zalega mnóstwo odpadów (puszek, butelek, opakowań itd.). Miejsce grillowe jest zdewastowane, a z beczki na odpady wylewają się śmieci. Niestety ludzie zrobili z tego terenu jedną z imprezowni i zamienili malowniczą okolicę oraz znakomity punkt widokowy w jeden wielki śmietnik. Weźmy sprawy w swoje ręce i zacznijmy porządkować Zagórze!

organizatorzy: Zagórze 32-555 i Made in Zagórze
współpraca: Gmina Babice, Rowerowy Chrzanów

link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/597690547308507/

W Szkole Podstawowej w Zagórzu, wybrani uczniowie klasy 8, ambitni i prawdopodobnie przyszli uczniowie informatycznych kierunków w wybranych przez siebie szkołach średnich, przeprowadzili szereg lekcji z informatyki dotyczących programowania. Opiekunem i pomysłodawcą był p. Paweł Niemczyk.

Każde dziecko powinno mieć szansę spróbowania swoich sił i rozpocząć przygodę z programowaniem właśnie w szkole, dlatego, że ich nieodłącznym elementem są komputery, tablety czy smartphony a sama umiejętność programowania uczy logicznego i kreatywnego myślenia czy konsekwentnego dążenia do celu.

lekcje informatyki w SP Zagórze Pierwsze spotkania z programowaniem w Baltie czy Scratch nie zaspokoiły ciekawości niektórych uczniów klasy 8, dlatego postanowili spróbować czegoś innego. Pasjonaci informatyki: Bolek Grzegorz oraz Kołacz Damian początkowo zaprezentowali się, opowiedzieli o swoich zainteresowaniach i przedstawili swoje cele. Zaczęli od zabawy przygotowując w notatniku program „Milionerzy” i pokazując jego działanie. Pozostali uczniowie, zgodnie z ich wskazówkami i z ich pomocą spróbowali sami swoich sił z kolejnymi linijkami tekstu, gdzie efektem również był przygotowany samodzielnie program.

Kolejne wspólne lekcje podnosiły poziom trudności i zaczęli oni prace z językiem programowania C++ w programie Code::Blocks. Przedstawi oni podstawowe komendy i wraz ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy wcieli je w życie. Lekcje przeprowadzone z udziałem swoich kolegów spodobały się pozostałym w klasie dlatego za ich propozycją będą one kontynuowane.

Swoje inne projekty, w które już się zaangażowali oraz pomysły jakie chcą zrobić i wcielić w życie w przyszłości również przedstawili nauczycielowi.

Trzymajmy więc za nich kciuki, aby mogli rozwijać się dalej i realizować swoje cele i pasje.