SP im. ks. A. Chojnackiego

szkola wejscie glowne DSC06028

wspieramy malopolskie talenty wspieramy malopolskie talenty plakat
malopolskie talenty koloref kolor 72dpi

20181109 niepodleglosc flaga

9 listopada o godz. 11.11 nasza szkoła zaśpiewała Hymn Polski - "Mazurka Dąbrowskiego", przyłączając się tym samym do akcji ,,Bicia rekordu śpiewania hymnu” ogłoszonego przez minister oświaty Annę Zalewską  z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym dniu przemaszerowaliśmy przez naszą wieś, żeby złożyć biało-czerwoną wiązankę przy tablicy upamiętniającej wszystkich poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Pod kaplicą na górce – miejscu ważnym dla mieszkańców Zagórza, wspólnie śpiewając znane pieśni patriotyczne, oddaliśmy hołd wszystkim walczącym za  naszą wolną Ojczyznę.

Zaśpiewali z nami zaproszeni goście: Wójt Gminy Babice Radosław Warzecha, Ksiądz Proboszcz Piotr Gąsior, pani Lucyna Siba - dyrektor GZOSiPu, pani Sołtys Alicja Bigaj  i zaprzyjaźnione ze szkołą panie z zespołu ,,Mirabelki” ze Stowarzyszenia ,,Wesoła Jesień”.

Wójt Gminy, zabierając głos, podkreślił, że 11 listopada to ważna data w historii Polski, bo symbolizuje miłość do Ojczyzny oraz walkę o jej wolność. Przekazał też na ręce p. Dyrektor specjalny prezent – biało-czerwoną flagę przesłaną przez p. Prezydenta  Andrzeja Dudę do samorządów. Na zakończenie naszego "niepodległościowego happeningu” na szkolnym podwórku utworzyliśmy z białych i czerwonych kartek flagę Polski.

20181109 niepodleglosc