SP im. ks. A. Chojnackiego

szkola wejscie glowne DSC06028

wspieramy malopolskie talenty wspieramy malopolskie talenty plakat
malopolskie talenty koloref kolor 72dpi

2018 nn odkrywcy

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”, te słowa Konfucjusza przyświecały Nocy Naukowców, którą zorganizowała p. Magdalena Woźniak i p. Ewa Chrapek w naszej szkole. Wydarzenie to miało miejsce 13 grudnia 2018 r. i zgromadziło wielu pragnących poznać i samemu wykonać interesujące doświadczenia przyrodnicze. Odwiedzający mogli obejrzeć prezentowane przez szkolnych fachowców (uczniów klasy 7, 8 SP i 3 G) eksperymenty lub samemu poczuć się jak odkrywca. Nasi goście poznawali ciekawe doświadczenia i zdobywali wiedzę z:

- fizyki - z różnych działów: akustyka, magnetyzm, elektrostatyka, hydrostatyka, drgania, cząsteczki i ciepło, prąd elektryczny, optyka, gęstość substancji:
- chemii, gdzie wykorzystano dostępne w gospodarstwie domowym odczynniki: lampa lawa, bańki mydlane z gliceryną, chemiczny wulkan, ogień bez zapałek, slime:
biologii: można było wykonać samodzielnie preparat biologiczny i zaobserwować go pod mikroskopem a także obejrzeć prezentowane zwierzęta – węża zbożowego, gekona orzęsionego, żółwia wodno – lądowego, ptasznika tygrysiego i nhandu chromatusa:
- informatyki, która przyciągnęła miłośników programowania w Scratch i Baltie.

Wszystkim dziękujemy za tak liczne przybycie. Mamy nadzieję, że zdobyta na naszej Nocy Naukowców wiedza zaowocuje w przyszłości i pozwoli zrozumieć przemiany w naszym życiu i przyrodzie.

2018 nn biologia

2018 nn chemia

2018 nn fizyka

2018 nn informatyka