SP im. ks. A. Chojnackiego

szkola wejscie glowne DSC06028

wspieramy malopolskie talenty wspieramy malopolskie talenty plakat
malopolskie talenty koloref kolor 72dpi
logo
Dnia 21 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej w Zagórzu odbyła się II Edycja Powiatowej Olimpiady Matematycznej Piękno Matematyki przeprowadzonej w roku szkolnym 2019/2020 r. Jej organiozatorem był p. Paweł Niemczyk.
 
Jej celem była m.in. polularyzacja matematyki wśród uczniów, jak również rozwijanie zainteresowań oraz ich zdolności matematycznych czy kształtowanie umiejętności logicznego i twórczego myślenia. Umożliwiła ona uczniom i nauczycielom osiągnięcie satysfakcji z własnej pracy czy też budowanie nawyku współzawodnictwa i zasad fair-play. 
 
Wzięło w niej udział 6 szkół z powiatu chrzanowskiego:
1. Szkoła Podstawowa w Myślachowicach
2. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Bolęcinie
3. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Królowej Jadwigi w Chrzanowie
4. Szkoła Podstawowa KSW w Libiążu  
5. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Mętkowie
6. Szkoła Podstawowa im. ks. Adolfa Chojnackiego w Zagórzu
 
 12
 
Finaliści Olimpiady:
I miejsce - Igor Wilk (Szkoła Podstawowa KSW w Libiążu, opiekun: p. Renata Świeca)
II miejsce Alicja Skrzekucka (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Królowej Jadwigi w Chrzanowieopiekun: p. Katarzyna Jania)
III miejsce - Anna Odój (Szkoła Podstawowa KSW w Libiążuopiekun: p. Renata Świeca)
 
3
 
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Szkołę Podstawową im. ks. Adolfa Chojnackiego w Zagórzu a pozostali uczestnicy zaświadczenia o udziale a wszyscy opiekunowie podziękowania za opiekę.
 
Gratulujemy wszystkim finalistom Olimpiady oraz bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i wzięcie w niej udziału. Mamy nadzieję na ponowne uczestnictwo w kolejnych jej edycjach.
 

W naszej szkole jest realizowany Ogólnoposki Program Edukacyjny "Dzieci uczą rodziców".

Cele programu:

- zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dzieci,
- wsparcie procesu edukacji poprzez wykorzystanie kreatywnych form przekazywania wiedzy,
- zachecanie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem akcji.

Program jest realizowany przy współpracy z Krakowskim Oddziałem PCK. Koordynatorem programu jest pani Beata Bieniek, wychowawca kl. 2a i opiekun szkolnego koła PCK.

Nasza szkoła bierze udział w VII edycji Programu Profilaktycznego "Dziel się uśmiechem". Koordynatorem jest wychowawca kl. 2a, opiekun szkolnego koła PCK pani Beata bieniek.

Celem akcji jest edukacja dzieci w kl. 1 - 3 na temat prawidłowej higieny jamy ustnej.

Na stronie Krakowskiego Oddziału PCK czytamy:

Polski Czerwony Krzyż wspólnie z Wrigley Poland, Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej i Grupą LUX MED, od 2013 roku prowadzi program edukacyjno – profilaktyczny „Chroń Dziecięce Uśmiechy”.

Dlaczego realizujemy program?

  • Poziom próchnicy zębów u dzieci w wieku szkolnym w Polsce jest wysoki (76%).

– Problem próchnicy w większym stopniu dotyczy zębów mlecznych, i najbardziej dotyka dzieci w wieku 7-9 lat.

– Więcej dzieci z próchnicą jest na wsiach niż w miastach.

  • Poważnym problemem są również wady zgryzu. Występują one u prawie połowy badanych. Problemy ortodontyczne częściej występują u dzieci starszych i z mniejszych miast (poniżej 100 tys. mieszkańców).
  • Ogólne, większy problem z higieną jamy ustnej obserwowany jest wśród chłopców i dzieci
    mieszkających na wsiach. Również częściej występuje u nich krwawienie dziąseł czy erozja zębów. Dziewczynki, dzieci starsze (w wieku 10-13 lat) oraz z większych miast mają lepiej wyrobione nawyki związane z pielęgnacją jamy ustnej (częstsze wizyty dentystyczne, częste mycie zębów, dłuższy czas mycia zębów, częstsza wymiana szczoteczek, częstsze używanie akcesoriów do higieny jamy ustnej).
  • Pielęgnacja jamy ustnej, a w szczególności: częstsze i dokładniejsze mycie zębów, używanie akcesoriów do higieny jamy ustnej, jak również częste wizyty dentystyczne mają pozytywny wpływ na zmniejszanie próchnicy u dzieci.

(źródło http://pck.malopolska.pl/dzialania/promocja-zdrowia/#1503838840649-4ceb263a-7f16)

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zagórzu informuje, że  woda z sieci wodociągowej nie jest wykorzystywana do mycia rąk przez uczniów szkoły – zapewniamy nawilżające  chusteczki. do mycia rąk. Firma cateringowa dostarczająca obiady do naszej szkoły nie korzysta  z wody z terenu Gminy Babice.

27 listopada odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie, przygotowani przez panie wychowawczynie: Renatę Muchę i Natalię Bieniek, zaprezentowali piękny program artystyczny złożony z wielu wierszy i piosenek a rozpoczynający sie tańcem narodowym - polonezem.

20191127 slubowanie

 

Uczniowie klas szóstej i ósmej pod opieką pań: Heleny Domin i Renaty Dorman oraz chór pod opieką pani Iwony Pawlik w dniu 8 listopada zaprezentowali program artystyczny z okazji przypadającego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości w 101 rocznicę, który mieszkańcy Zagórza mogli obejrzeć w Domu Strażaka w przeddzień, 7 listopada.

Akademia rozpoczęła się od uroczystego przekazania Sztandaru Szkoły nowemu pocztowi składajacemu sie z wybranych uczniów klasy szóstej. Uczennicom i uczniom klasy ósmej dziękujemy za rzetelne pełnienie zaszczytnego obowiązku reprezentowania szkoły ze sztandarem na uroczystościach szkolnych i gminnych. Przy tej okazji dziękujemy opiekunowi pocztu sztandarowego, pani Agacie Kraśniewskiej ,za wieloletnie pełnienie tej funkcji.

20191108 akademia