SP im. ks. A. Chojnackiego

szkola wejscie glowne DSC06028

wspieramy malopolskie talenty wspieramy malopolskie talenty plakat
malopolskie talenty koloref kolor 72dpi

wp 20150529 012W ostatnim tygodniu maja w naszej szkole w ramach projektu ,,EuroWeek” gościły wolontariuszki z Manili - z Filipin i z Bukaresztu - z Rumunii, które prowadziły dla nas warsztaty języka angielskiego i które były współrealizatorkami „tygodnia w języku angielskim”.

Wizyta Cristiny i YuWili rozpoczęła się wycieczką do Ogrodzieńca z klasami: V, VIA i VIB.

Drugi dzień poświęcony był warsztatom językowym, które odbywały się w trzech grupach wiekowych : kl. I –III, kl. IV – VI i I –III Gimnazjum. Podczas tych warsztatów, dzieci i młodzież miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w różnych sytuacjach codziennych, życiowych jak również aktorskich.
Kolejny dzień wizyty poświęcony był na indywidualne lekcje w klasach. Uczniowie wykazali chęć i entuzjazm, chętnie uczestniczyli w lekcjach i ku zaskoczeniu nauczycieli chętnie mówili w języku angielskim – ( właściwie musieli , bo i Cristin i Yuwili nie znały j. polskiego).
W czwartek odbyło się pożegnalne ognisko z pieczonymi ziemniakami, na którym uczniowie i nauczyciele mieli możliwość ostatni raz spędzić czas z Cristiną i YuWili oraz pokazać im walory miejsca, w którym spędziły ostatni tydzień – rezerwat Bukowica i Żelatowa.
W piątek – w dzień wyjazdu wolontariuszek – odbył się pożegnalny apel, na którym dziewczyny podziękowały za ciepłe i miłe przyjęcie. Pani Dyrektor Maria Miranowicz podziękowała im za chęć przyjazdu do naszej szkoły, przekazanie uczniom wiedzy na temat ich krajów ojczystych i zachęcenia do dalszej nauki języka angielskiego jak i za wielką otwartość, przyjaźń i szansę dla nas sprawdzenia się w angielskim.
Na koniec wszyscy zrobili sobie pożegnalne zdjęcia. Uczniowie tak polubili dziewczyny, że nie chcieli ich wypuścić zastawiając im drogę. Wszyscy bardzo się wzruszyli i płakali rzewnymi łzami.
Nikt się nie spodziewał, że w tak drobnych istotach tkwi wulkan siły i potencjał intelektualny, jak również tyle ciepła i otwartości na innych. Pobyt dziewczyn u nas to nie tylko lekcja praktycznej nauki języka , ale i lekcja tolerancji i szacunku dla odmienności, i spontaniczności w okazywaniu sobie uczuć.

Kilka zdjęć w naszej GALERII.