20150531 bieg 012 popielnicka dsc01332Z okazji Dnia Patrona naszej szkoły 31 maja 2015 r. zorganizowalismy II Bieg po zdrowie im. ks. Chojnackiego.

Ks. A. Chojnacki był nie tylko patriotą , dla którego zawsze ojczyzna była bliska sercu, ale też był propagatorem zdrowego stylu życia i stąd właśnie wziął się pomysł by w sposób aktywny obchodzić Dzień Patrona.

Do biegu zgłosiło się 110 ochotników w tym dzieci młodsze, starsze i dorośli. Wszyscy ,którym udało się przebiec wyznaczoną na traktach Bukowicy trasę brali udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. A były to: nagroda główna - rower, i deskorolki i hulajnogi. Nagrody ufundowali: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Babicach, Rada Sołecka i firma ,,Gut”. Wszystkim serdecznie dziękujemy za finansowe wsparcie naszej imprezy.

Dziękujemy również za pomoc w jej organizacji Klubowi sportowemu ,,Zagórzanka” i OSP w Zagórzu.

Ważnym elementem biegu jest fakt, że integruje nie tylko nasza szkolną społecznośc; uczniów nauczycieli i rodziców, ale również nasze lokalne środowisko, bo bieg gromadzi również mieszkanców Zagórza.