2019erasmustydzień3

Nasi goście z Erasmus+ w czasie pobytu w Polsce poznawali ciekawe i urokliwe miejsca w naszej okolicy.
Zachwyciła ich kopalnia Soli w Wieliczce ze swoimi komnatami, solnymi rzeźbami, kaplicą św. Kingi i grą świateł nad solankowym jeziorem.   Z zainteresowaniem poznali zabytki Krakowa – Wawel, kościół Mariacki, Sukiennice, Barbakan.
Dowiedzieli się, jak żyło się w dawnej Polsce odwiedzając Skansen w Wygiełzowie, gdzie uczestniczyli w warsztatach malowania na szkle. Chcąc podziwiać widoki naszego terenu udali się na średniowieczny zamek Lipowiec.
Rozwiązując wspólnie z naszymi uczniami zagadki w grze terenowej przygotowanej przez naszych nauczycieli wychowania fizycznego poznali radosnych przyjaznych ludzi i piękno naszej małej ojczyzny.

Jak stwierdzili odwiedzający nas Bułgarzy, Rumuni, Turcy i Włosi - Polska jest piękna i ma wiele interesujących miejsc.
Bardzo spodobała się im nasza przyroda chociaż aura nie dopisywała.
Urzekliśmy naszych zagranicznych przyjaciół jak stwierdzili otwartością, życzliwością i gotowością pomocy i na pewno na długo pozostaniemy w ich wspomnieniach.

2019erasmustydzień5

2019erasmustydzień1