SP im. ks. A. Chojnackiego

szkola wejscie glowne DSC06028

wspieramy malopolskie talenty wspieramy malopolskie talenty plakat
malopolskie talenty koloref kolor 72dpi

W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Zagórzu jako pierwsza w naszej gminie realizuje prestiżowy bo międzynarodowy program ,,Erasmus+”.

Po kilku latach starań udało nam się pozyskać partnerów, którzy chcieliby wraz z nami realizować projekt pt. ,,Social Media – Natural Learning Environment”.

Naszymi partnerskimi szkołami są : szkoła w Izmirze w Turcji, szkoła w Veliko Tarnovo w Bułgarii, szkoła w   Pitesti w   Rumunii i szkoła w miasteczku Caltanissetta na włoskiej Sycylii.

Realizacja tego projektu to duże wyzwanie dla szkoły, dużo wspólnej pracy i zaangażowania ze strony   uczniów i nauczycieli, ale równocześnie doskonała okazja   do poznawania nowych ludzi, zawierania nowych przyjażni, odkrywania nowych miejsc w różnych częściach Europy jak i poznawania różnych kultur, obyczajów, historii czy wspaniałego dorobku cywilizacyjnego naszego kontynentu. A do tego wszystkiego mnóstwo angielskiego na co dzień...

Czytaj więcej...

1.1

13 maja rozpoczęła się wizyta nauczycieli i uczniów ze szkół partnerskich, które wraz z naszą szkołą uczestniczą w programie Erasmus+ i realizują projekt pt. ,,Social Media – Natural Learning Environment”.

Odwiedzili nas goście ze szkół w Izmirze w Turcji, w Veliko Tarnovo w Bułgarii, w Pitesti w Rumunii i z Caltanissetta na włoskiej Sycylii.

Inauguracja wizyty gości rozpoczęła się od poznania naszej szkoły, która, jak stwierdzili odwiedzający, jest urokliwa i barwna. Następnie uczniowie z naszej szkoły przedstawili odwiedzającym piękno naszego kraju, ciekawostki o Zagórzu i film o szkole.

Część artystyczną zaszczycili swoją obecnością: wójt gminy Babice - p. Radosław Warzecha, dyrektor GZOSIP – u - p. Lucyna Siba, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Zagórzu - p. Beata Rusek, radny gminy Babice - p. Marcin Cudak, przewodniczący Rady Rodziców - p. Sławomir Taborski, przewodnicząca Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów - p. Władysława Macuda oraz rodzice i dziadkowie.

Pokazy artystyczne poprzedziło powitanie wszystkich przez dyrektor szkoły p. Marię Miranowicz i wójta gminy Babice.

Naszych gości zachwyciły występy w wykonaniu: klasy 1a pod kierunkiem wychowawcy p. Beaty Bieniek, później swoje umiejętności zaprezentowała, Justyna Bartuś z klasy 6a, klasa 2b pod kierunkiem p. Moniki Grzywnowicz i klasa 3a pod kierunkiem p. Renaty Muchy, krakowiaka zatańczyły uczennice i uczniowie z klasy 4a i 4b a poloneza uczniowie i uczennice z klasy 7a, 8a i 3a gimnazjum - układy taneczne przygotowała p. Ewa Nowotny, swój układ choreograficzny przedstawiły także uczennice klasy7.2019erasmus kolaż2 2019erasmus kolaż1

  2019erasmus kolaż32019erasmus kolaż4

2019erasmus integracja kolaż82019erasmus integracja kolaż7

 Uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli aby lepiej poznać swoich kolegów z innych państw, które nas odwiedziły w ramach Erasmus+ przygotowali różnorodne zajęcia.

Najpierw na sali gimnastycznej wszyscy uczestniczyli w zabawach zapoznawczo – integracyjnych i aktywizujących.

Później odbyły się zajęcia naukowe, kulinarne i artystyczne.

Wspólne wykonywanie doświadczeń i eksperymentów z fizyki, chemii i biologii wzbudziło duże zainteresowanie naszych gości, którzy z wielkim zaangażowaniem odkrywali tajemnice przyrody.

Po wysiłku intelektualnym, aby trochę odpocząć, zaproszeni robili pyszne desery ze świeżych owoców i innych zdrowych dodatków.

Młodzi ludzie wykonali także kolaż prezentując swoją kulturę, barwy i stroje ludowe.

Wszyscy dobrze się bawili, ale także wiele nauczyli od siebie wzajemnie.

2019erasmus integracja kolaż1

2019erasmus integracja kolaż2

 2019erasmus integracja kolaż32019erasmus integracja kolaż4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019erasmus integracja kolaż52019erasmus integracja kolaż6

 

W ramach projektu Erasmus + "Social Media - Natural Learning Environment",  powstało także koło naukowo – kulinarne, który prowadzą nasi nauczyciele p. Ewa Chrapek i p. Magdalena Woźniak.

W ramach działań naszego koła uczniowie będą poznawać przemiany zachodzące w naszym życiu i przyrodzie wykonując doświadczenia z chemii, fizyki i biologii.

Ponadto będziemy korzystając z różnych aplikacji kulinarnych przygotowywać ciekawe i zdrowe dania. Nasze działania wzbogacać będziemy o gazetkę w języku angielskim, na której prezentować będziemy ważne i atrakcyjne informacje o potrawach i ich wpływie na nasze zdrowie.

Nasze działania można obejrzeć na krótkich filmikach do których dodajemy linki.

Koło naukowo - kulinarne / Scientific and culinary club - cooking /

Koło naukowo - kulinarne / Scientific and culinary club - science /

Czytaj więcej...

erasmus konkurs

W ramach Erasmus + "Social Media - Natural Learning Environment" uczniowie przedstawili swoje pomysły na logo projektu. Spośród zgłoszonych prac wybraliśmy jedno, które bedzie nam towarzyszyć przez kolejne dwa lata. Serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie oraz gratulujemy uczennicy klasy 8 Martynie Pikur, której praca wygrała!

2018 12 21 erasmus loga

 

erasmus plus logo

W związku z udziałem naszej szkoły w projekcie Erasmus + „Social Media - Natural Learning Environment” serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów!!!

Nasza grupa projektowa będzie liczyła ok. 20 uczniów więc spiesz sie, abyś to właśnie Ty miał możliwość
podszkolić język angielski, poznać ciekawe miejsca i kolegów z zagranicy oraz wyjechać do jednego z
naszych krajów partnerskich, którymi są Włochy- Sycylia, Bułgaria, Turcja oraz Rumunia!! 
Jedyne co musisz zrobić to przeczytać regulamin załączony poniżej i poprosić rodziców o wyrażenie zgody na Twój udział.

Załącznik - regulamin

 

Koordynator projektu Katarzyna Halbina

 

Podkategorie