SP im. ks. A. Chojnackiego

szkola wejscie glowne DSC06028

wspieramy malopolskie talenty wspieramy malopolskie talenty plakat
malopolskie talenty koloref kolor 72dpi

Kilka porad od pedagoga szkolnego:

Obecnie mamy zakaz imprez masowych, zamknięte szkoły, coraz więcej osób jest i będzie objęta przymusowym zakazem opuszczania swoich mieszkań. Sytuacja ta budzi w nas różne emocje - od złości, po śmiech. Jest trudna zarówno pod względem organizacyjnym, jak i emocjonalnym. W jaki sposób zagospodarować ten czas, aby nie wywoływać napięć w relacjach oraz przeżyć czas izolacji bez lęku i stresu?

Oto kilka rad:
- nie złościć się na zaistniałą sytuację, ponieważ nie mamy na nią wpływu,
- pamiętajmy o tym, że obecne reguły są po to, aby nas chronić i zapewnić bezpieczeństwo,
- zastanówmy się nad sposobem spędzenia czasu kwarantanny,
- mamy teraz okazję, by spędzić czas z rodziną w domu, 
- to czas na długie rodzinne rozmowy o życiu, wspólne gotowanie i zrobienie porządków,            

- postarajmy się zorganizować czas i maksymalnie go wykorzystać,
- dzięki właściwej organizacji czasu, jest duże prawdopodobieństwo, że nie wywołamy kryzysów oraz napięć,
- wychodząc na spacery - unikajmy skupisk ludzkich.

Pamiętajmy, że ludzka psychika jest silna. W człowieku jest taka zdolność, umiejętność, że kiedy przychodzi trudny czas, szczególnie moment kryzysu, zaczyna to sprzyjać naszej kreatywności, aktywności, szukaniu nowych rozwiązań.

Autor: Pedagog - Jolanta Piłat - Korpała