15 czerwca 2018 roku Wolontariusze z Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili wraz z opiekunami podopiecznych Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie. Dziewczyny zaśpiewały tam pieśni i piosenki polskie i angielskie a także wszyscy zgromadzeni wysłuchali koncertu wiolonczelowego w wykonaniu jednej z wolontariuszek. Nasz występ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony dyrekcji, opiekunów i podopiecznych Domu Pomocy. Dziękujemy za życzliwość.

2018 ops

Grupa wolontariuszy z naszej szkoły wraz z opiekunkami odwiedziła pobliski cmentarz. Akcję tę podjęliśmy pamiętając o zmarłych przed zbliżającym się Dniem Zadusznym. Młodzież porządkowała  zaniedbane groby, grabiła  liście. Dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie.

c2

c1

Z radością informujemy, że datki zebrane podczas świątecznego kiermaszu i loterii organizowanych przez Szkolne Koło Wolontariatu wspomogły juz potrzebujące dzieci Afryki.  Potwierdzeniem są certyfikaty wystawione przez organizację UNICEF. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy  przyczynili się do przeprowadzenia tej akcji. Jesteśmy z Was dumni!!! :)

Schronisko1

Grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami, w czasie ferii zimowych odwiedziała Schronisko dla Zwierząt w Chełmku. Wolontariusze podarowali dla schroniska karmę dla zwierząt i miły spacer po lesie dla psów, które chętnie buszowały w leśnych zakamarkach. Już dziś wiemy, że jeszcze nie raz odwiedzimy to schronisko :)

Schronisko5Schronisko3

Wolo4Schronisko2

2018 bukowica

Grupa Wolontariuszy pomagała w organizacji biegu Bukowica Run, który odbył się 27.05.2018. Uczestnicy biegu mogli liczyć na pomoc Wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu, którzy stojąc w wyznaczonych miejscach trasy biegu rozdawali wodę do picia, sprzątali, pomagali przy wręczaniu medali, rozdawali flagi przed wbiegnięciem na metę. Relacja z biegu na stronie  - http://www.bukowicarun.pl/.

Świąteczna atmosfera zagościła u nas na całego, dlatego chcieliśmy podzielić się nią ze starszymi, samotnymi osobami z Zagórza. Wolontariusze wraz z Panią Woźniak i Panią Nowotny odwiedzili samotnych, składając im życzenia i wręczając słodki świąteczny upominek. Serdeczne podziękowania dla Pani Anny Romanowskiej, która zaopatrzyła nas w pyszne słodkości. Wolontariusze spotkali sie z bardzo ciepłym przyjęciem odwiedzanych osób.

Czytaj więcej...

Z okazji Dnia Babci i Dziadka wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Zagórzu zaprosili seniorów z naszej okolicy na spotkanie. Seniorzy wysłuchali koncertu, mieli okazję wspólnie z młodzieżą ze szkoły  pośpiewać, pograć w kalambury, poopowiadać o swoich  szkolnych czasach przy pysznych ciastach przygotowanych przez wolontariuszy.FB IMG 1579641253259FB IMG 1579641219947FB IMG 1579641235370FB IMG 1579641238079FB IMG 1579641247677

ops 1

23 maja 2018 wolontariusze z Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami zorganizowali w Ośrodku Pomocy Społecznej w Libiążu koncert z okazji przypadającego 26 maja Dnia Matki. Zebrani goście mogli wysłuchać przebojów polskich i angielskich z XX i XXI wieku. Wśród wykonywanych utworów znalazły się piosenki „Starszych Panów”, Grzegorza Hyżego, zespołu Feel, Sylwii Grzeszczak, Whitney Houston, pisenki z filmu Vaiana, Pokahontas, oraz koncert wiolonczelowy.

Mimo tremy udało się. Koncert został bardzo dobrze odebrany przez zgromadzonych gości.

ops 2

Pieniądze, które zebraliśmy  w ramach akcji wolontariatu, podczas świątecznej loterii przeznaczyliśmy na pomoc Afryce pod patronatem UNICEF-u. Nasza pomoc została doceniona i otrzymaliśmy certyfikaty poświadczające przekazane datki.

unicef

Wolontariusze wraz z opiekunami w czasie ferii zimowych odwiedzili dzieci z Przedszkola w Zagórzu i przygotowali atrakcje w formie różnorodnych zajęć:

-czytanie ciekawych opowiadań, bajek z podziałem na głosy
-zagadki, quizy, rymowanki,
-gry i zabawy sprawnościowe,