SP im. ks. A. Chojnackiego

szkola wejscie glowne DSC06028

INNOWACJA CH1

W Szkole Podstawowej w Zagórzu jest prowadzona Innowacja pedagogiczna „Zdrowie? tylko tyle i aż tyle"

Autorkami innowacji są p. Ewa Chrapek i p. Magdalena Woźniak.

Innowacja jest skierowana dla chętnych uczniów z klas 5-8SP.

Jej treści będą realizowane na zajęciach pozalekcyjnych w roku szkolnym 2018/2019 (2 półrocze) i w kolejnych latach szkolnych.

Zdrowie, niezależnie od tego ile ma się lat, to podstawowa wartość, o którą warto dbać. W dzisiejszych zabieganych czasach, gdzie młodzi ludzie mają wiele zajęć, chcą być „cool”, powinni także pamiętać, że należy budować swoje zdrowie w oparciu o właściwe odżywianie i ruch. Korzystając z nowych technologii, możemy sobie pomóc, by wzbogacić nie tylko naszą wiedzę ale także troszczyć się o nasze zdrowie.

Dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wskazują, że problemem dzisiejszych dzieci i młodzieży jest nadwaga, otyłość. Wśród głównych przyczyn otyłości u nastolatków raport WHO wymienia: słodzone napoje oraz posiłki typu fast-food, zbyt małą ilość warzyw i owoców w codziennej diecie, brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia.

Promowanie aktywności fizycznej, zdrowego sposobu odżywiania, właściwego przygotowania posiłków, możliwość podzielenia się z innymi własną pracą i jej efektami to podstawy niniejszej innowacji.

INNOWACJACH2